Irina Pykina

Subtitle

Since Apr 2011

ZUMBA FITNESS HAKINDA

Eglenceli bir sekilde vucudunuzu uygun forma getirmek istemezmisiniz?

Iste Zumba Programinin ozu budur. Bu dans fitness partisi, uygulamasi basit, Latin-Amerikan hareketlerle, sagliginizi koruyup kalori yakmak ve eglenmek icin milyonlarca insanlara yardimci olmaktadir.

 

 BİZ KİMİZ

Oldukça heyecan verici bir spor parti oluşturan Zumba Fitness, Grammy ödüllü prodüktörler tarafından seçilen müzikleri ve Latin Amerika tarzı hareketleri   birleştiren tek dans fitness programıdır.

2001 yılında ki başlangıcından bu yana, 150 den fazla ülkede, 140.000 lokasyonda, her yaş ve bedenden 14 milyondan fazla kişinin haftalık Zumba partilerine katılımıyla, dünyanın en büyük ve en başarılı dans-fitness programı olmuştur.  

 

TARİHÇE

 

Bazen büyük fikirler tesadüfler sonucu doğarlar. 90’ların ortalarında bir gün, Kolombiya’nın Cali şehrinde fitness eğitmeni olarak çalışan Alberto Perez ( Beto), aerobik dersine geldiğinde

Her zamanki aerobik müziklerini unuttuğunu fark eder. Sırt çantasından her zaman dinlediği ve büyüdüğü salsa ve merengue ritimli kasetlerini çıkartıp doğaçlama yoluyla o dersi yapar.

Kendiliğinden, müziğin insanları hareketlendirdiği ( müzik üzerine sayarak hareketlerin yerine) yeni bir dans-fitness türü oluşur. Enerji salonu doldurur, insanların yüzlerinde gülümseme eksik olmaz ve herkes bu yeni türü çok sever. Böylece, devrimsel yeni Zumba Fitness Parti doğar.

ZUMBA FİTNESS. ŞİRKET

 

2001 yılında Beto Florida’ya taşındı ve orda kendi yeni dans fitness stilini öğretmeye başladı. Kendi öğrencisi olan Alberto Perlman’ın annesi sayesinde, Beto, Alberto Aghion ve Alberto Perlman  adlı girişimciler ile bir araya geldi. Üç Kolombiyalı Alberto, Zumba Fitness adlı bir girişim oluşturdular. Bir marka olarak Zumba tescilini aldılar ve dünya bu markayı yaymayı hedeflediler. Önce, DVD’ler piyasaya çıktı, sonra Zumba sınıfları ve eğitmenliği için talepler artmaya başladı. 2005 yılına gelindiğinde, Zumba Fitness, Zumba eğitmenlerine lisans vermek için Zumba Akademisi’ni kurdu. Zumbawear giyim ve aksesuvarları ile müzik CD’leri ile gelişim devam etti.  2008 yılında, en çok satan DVD serilerinden biri olan Zumba Fitness - Total Body Transformation System ( Beto ve yeni Zumba Fitness yıldızları Tanya Beardsley ve Gina Grant) piyasaya çıktı. 2010 yılında, Zumba, bir video oyunuyla dünyayı yeniden sarstı.

''MUTLU TESADÜF''DEN dÜNYA ÇAPINDA FENOMEN.

Bugün Zumba programı, dünya çapında milyonlarca kişiye Zumba Fitness kulüpleri ve stüdyolarında öğretiliyor. Program gelişmeye devam ettikçe, bir yaşam şekli olarak global bir hareket haline dönüşerek, zorlanmadan, fazladan çaba göstermeden, yalnızca saf parti eğlencesini sunma azmimizi derinleştiriyor.  Bu nedenle, ister hayat kurtarıcı bir ilaç ya da  yeni bir dans-fitness türü deyin , ‘’Mutlu Tesadüf’’sizi yeni bir yöne doğru çekip hayatınızı sonsuza dek değiştirebilir. İşte bize olan şey bu. Şimdi, sizi bizimle Zumba programını paylaşmaya bekliyoruz.  

VİZYONUMUZ

Zumba Fitness LLC’nin vizyonu, dünyanın tüm boş odalarını Zumba sınıflarıyla doldurmaktır. Amacımız, Zumba eğitmenlerimizle ( ZIN Members) elele birlikte çalışarak, sağlık, mutluluk ve yaptığınız her şeyi sevmek ( özellikle Zumba çalışmalarınızı) felsefesini yaymaktır.

Licensed To Teach

  • Zumba BasicZumba Basic
    License to teach regular Zumba® classes.
  • ZumbatomicZumbatomic
    License to teach the custom-designed kids program that blends dance-fitness routines with fun games and high-energy music.